Informatyka, a w zasadzie jej wykorzystanie w biznesie to moja pasja i całe moje życie zawodowe. W czasach kiedy zaczynałem swoją przygodę z IT królowały Mery, Odry i Riady (obecnie to historia informatyki) a szczytem wiedzy programistycznej studenta była umiejętność napisania w języku Fortran programu drukującego wizytówki.

Byłem szczęściarzem, bo posiadałem legendarny komputer osobisty Commodore 64. To właśnie na nim napisałem swój pierwszy „poważny” program, który był zarazem moją magisterską pracą dyplomową. Prace programistyczne trwały około trzech miesięcy a ponieważ temat był  zapotrzebowaniem „z rynku”, więc  po przepisaniu programu na profesjonalny IBM PC, od razu znalazł zastosowanie w praktyce.  Tytuł pracy brzmiał dumnie – „Komputerowy system czynnej kontroli jakości w Łańcuckiej Fabryce Śrub” i był to pierwszy program, który wdrażałem w swojej długoletniej karierze zawodowej.

Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych, podobnej funkcjonalności aplikację zapewne można napisać w 3 wieczory ale cóż, takie to były pionierskie czasy – DOS, Basic i sekwencyjne przetwarzanie danych.

W początkach mojej kariery zawodowej, przez ponad 5 lat prowadziłem ze wspólnikami całkiem nieźle zapowiadającą się firmę IT. Obsługiwaliśmy małe i średnie firmy dostarczając własne oprogramowanie do ich obsługi takie jak Finanse i Księgowość, Gospodarkę Materiałową. Sprzedaż i Fakturowanie, Środki Trwałe i parę mniejszych aplikacji. Zdecydowaliśmy się jednak robić kariery w korporacjach stąd też firma przerwała działalność.

Miałem przyjemność pracować dla dużych i znanych korporacji doceniających rolę IT w biznesie. Wdrożyłem sporo ważnych, ciekawych i uczących projektów. Byłem odpowiedzialny za rozwój, utrzymanie i bezpieczeństwo systemów informatycznych oraz za obsługę użytkowników komputerów.  Najważniejsze jednak było to, że mogłem realizować się w tym, co było moją pasją.

Duże firmy wspomagają się dużymi firmami konsultingowymi. Osobiście niejednokrotnie z takimi współpracowałem, stąd wiem, że nie zawsze cena (która czasami przyprawia o zawrót głowy), przekłada się na jakość usługi i jej efekty. Nie każdy też może sobie pozwolić (albo nie widzi takiej potrzeby)  na zatrudnienie na etacie profesjonalisty IT. Chciałbym uzupełnić tę lukę.

Moje umiejętności dają gwarancję, że rozwiązania IT będą optymalnie wspierać Twój Biznes i podążać za jego rozwojem.

Moje główne atuty to ponad dwadzieścia lat doświadczenia, które oddaję do  dyspozycji:

 1. Doświadczenie związane z bezpieczeństwem informacji (w szczególności danych osobowych) oraz bezpieczeństwem systemów informatycznych w firmie (polityki bezpieczeństwa IT)
 2. Doświadczenie w analizie potrzeb biznesowych w kontekście doboru i rozwoju optymalnych dla firmy rozwiązań systemów informatycznych i infrastruktury IT  wspierających strategię firmy.
 3. Doświadczenie związane z procesem budowania i dostarczania dedykowanych aplikacji.
 4. Doświadczenie w planowaniu i prowadzeniu złożonych przedsięwzięć IT w dużych międzynarodowych firmach.
 5. Praktyczna znajomość metodyki prowadzenia projektów takich jak Bezpieczeństwo Informacji, ERP (finanse, sprzedaży, logistyka, CRM, procesy około-produkcyjne, Elektroniczny Obieg Dokumentów, Intranet, BI-Analizy Biznesowe) , Infrastruktura IT.
 6. Praktyczna znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem procesami świadczenia usług IT.
 7. Wiedza biznesowa uzupełniona studiami podyplomowymi z zakresu Ekonomiki i Zarządzania Firmami (UE Kraków) oraz Zarządzania Projektami (George Washington University – Warszawa).
 8. Kursy, warsztaty, szkolenia takie jak:
 • Inspektor Ochrony Danych Osobowych – szkolenia, warsztaty, egzamin kompetencji
 • Zarządzanie Polityką Bezpieczeństwa dla Menadżerów
 • Treningi z zakresu zarządzania, rozwoju menadżerskiego i coachingu
 • Sales Power, Brand Power, Lead and Inspire, Super Speaker
 • Przywództwo sytuacyjne  SLII, Sytuacyjne przywództwo zespołowe STL, Zarządzanie przez coaching, Skuteczny Manager, Zarządzanie zespołem w procesie zmiany
 • Liczne konferencje i warsztaty tematyczne